×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një javë më parë gazetari Ismet Drishti është dhunuar dhe lajmi është bërë publik thuajse në të gjitha mediat. Pas…
E përditshma greke, “Kathimerini” ka publikuar sot gjetjet e një raporti i cili nxjerr të dhëna se bandat shqiptare në…
Jeta e Mario Majollarit mund të kishte shpëtuar nëse autoritet suedeze do të kishin vlerësuar siç duhet rastin e tij.…
Tashmë 55-vjeçarin Ligor Biba nuk e shpëton dot asgjë nga burgu. Një vit më parë, në mars të 2017-ës ai…
Është vënë në pranga nga policia e qytetit një 24-vjeccar i cili i kthyer në tmerrin e qytetarëve të Sarandës.…
Policia e Shtetit ka njoftuar se ka kryer arrestimin e një 40-vjeçari pasi më parë kishte sulmuar me thikë 3…
3 persona kanë qëlluar me armë në Fier para pak minutash.  Ngjarja ka ndodhur në një bar lloto te lagjia…
Gazetarja investigative Klodiana Lala ka bërë përgjegjës  shtetin shqiptar për vrasjen e 28 -vjeçarit Marjo Majollari para disa ditësh.  Vrasja…
Një burrë i identifikuar si Angjelosh Shahini, 52-vjec, minator në zonën D në minierën e Bulqizës, është aksidentuar për vdekje.…
Përfundon seanca e verifikimit ndaj dy të rinjve nga Levani i Fierit të ndaluar për vjedhjen e një benzi dhe…
Një tjetër vetvrasje ka shokuar mbarë opinion publik në Shqipëri. Një grua nga Përrenjasi i ka dhënë fund jetës mesditën…
Zbardhet dëshmia nga ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm, kur një 77-vjeçare u gjet e mbytur në pus në banesën…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...