Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në Ferizaj të Kosovës. Shpërthimi u regjistrua rreth orës 15:00…
  Një krim tjetër përgjak ndërrimin e viteve në Tiranë, ku një 34-vjeçar ka qëlluar me thikë në qafë, duke…
  Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në kryeqytet në vigjilje të ndërrimit të viteve. Ngjarja ka ndodhur rreth…
  Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare gjuhëtari i njohur Prof. Dr. Mehmet Çeliku. Çeliku ishte gjithashtu bashkëpunëtor i Akademisë…
  Ka humbur jetën për shkak të Covid19 mjeku i njohur nga Kavaja Hiqmet Musta. Mjeku që ka shërbyer për…
  Mjeku Blenard Nonaj, ka nderuar përmes një postimi në rrjete sociale, 26 bluzat e bardha që nuk e fituan…
  Një tjetër mjek ka humbur jetën pasi ishte infektuar me koronavirus. Neuropsikiatri, Sali Baco nga Elbasani ishte shtruar prej…
  Një organizatë kriminale me qendër në Malaga dhe Granada u godit nga policia spanjolle duke çuar në pranga gjashtë…
  Prej më shumë se 12 orësh në arrati, arrestohet 45-vjeçari Josif Kavaja që terrorizoi Elbasanin dhe qëlloi mbi policinë,…
    Sekuestrimi i një sasie prej 1 ton kokaine në Gjermani, ka çuar sot në pranga disa shqiptarë. Arrestimet…
  COVID-19 i ka marrë jetën një politikani shqiptar. Bëhet djalë për ish-deputetin e PD, Bedri Çollaku, i cili ishte…
  Gjykata e Apelit në Katania ka dënuar me 15 vite e 5 muaj burg Moisi Habilajn, i cili akuzohet…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...