Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë mbrëmje në qytetin e Elbasanit. Syri.Net mëson se një person ka…
  Drejtuesi i skafit që goditi për vdekje fëmijën 5 vjeç në plazhin e Potamit, është identifikuar si Arjan Tase,…
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në plazhin e Potamit në Himarë, ku një fëmijë 5 vjeç ka…
  Prej orës 18:00 RENEA dhe shërbime të tjera policore kanë zbarkuar në Elbasan, Belsh e Peqin dhe po zhvillojnë…
  Atentati në Fushë-Krujë, ku u vranë tre të rinjtë Brilant Martinaj, Diklen Vataj dhe Besmir Hoxhaj ka qenë sot…
  E diela e nxehtë e 17 korrikut shënoi dhe një nga ngjarjet më të rënda kriminale në vend të…
  Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e trefishtë në Fushë Krujë, që tronditi ditën e djeshme mbarë vendin,…
  Gjykata e Elbasanit rikthen në punë gjashtë efektivët e "Shqiponjave" që u pezulluan nga detyra si fajtor për ngjarjen…
  Pesë persona mes të cilëve edhe ish zyrtarë të lartë të shish po hetohen nga SPAK për nxjerrje të…
  Hetimi i SHISH dhe SPAK ka zbardhur aktivitetin e celulës së dyshuar për spiunazh shtetëror në Tiranë. Pesë personat…
  Këto janë pamjet e zjarrit që ra, pasuar nga tymi i zi dhe shpërthimet, në një pallat në Unazën…
  Policia financiare e Katanias ka ekzekutuar sot 5 urdhër-arreste për vuajtjen e dënimit me burg, të lëshuar nga Gjykata…

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...