Gjykata e Elbasanit rikthen në punë gjashtë efektivët e "Shqiponjave" që u pezulluan nga detyra si fajtor për ngjarjen…
  Pesë persona mes të cilëve edhe ish zyrtarë të lartë të shish po hetohen nga SPAK për nxjerrje të…
  Hetimi i SHISH dhe SPAK ka zbardhur aktivitetin e celulës së dyshuar për spiunazh shtetëror në Tiranë. Pesë personat…
  Këto janë pamjet e zjarrit që ra, pasuar nga tymi i zi dhe shpërthimet, në një pallat në Unazën…
  Policia financiare e Katanias ka ekzekutuar sot 5 urdhër-arreste për vuajtjen e dënimit me burg, të lëshuar nga Gjykata…
  Policia e Shkodrës ka dhënë informacionin zyrtar para pak minutash për të vrarin Naim Bajri dhe të plagosurin, Astrit…
  Naim Bajri, 68-vjeç, është viktima e radhës e përplasjeve me armë mes fiseve në Shkodër, që kanë shkaktuar dhjetra…
  Një krim i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Shkodër. Bëhet me dije se shtetasi…
  Në SPAK ka pasur tension mes të arrestuarve ndaj Nuredin Dumanit. Sipas raportimeve ka pasur reagim të fortë nga…
  Mafia shqiptare është punësuar për menaxhimin e drogës nga ‘Ndragheta’ në rajonin e Ligurias. Kjo ka qenë deklarata e…
  Në portet e Shqipërisë dhe të Malit të Zi ka pasur një rritje të trafikimit të kokainës gjatë viteve…
Është kapur pas dy orësh shoferi Ajas Sulejmani i cili pëplasi çiftin që po kalonte në vizat e bardha bashkë…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...