Thuajse secili prej nesh ka mesatarisht 80 aplikacione në telefonin e tij edhe pse mund të përdorë vetëm gjysmën e…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka votuar sot pasdite për zgjedhjet e brendshme në PD tek zyrat e partisë…
Hakerët nga Koreja e Veriut vazhdojnë t’u shmangen me sukses masave mbrojtëse të sistemeve kompjuterike në mbarë globin duke arritur…
Projekti vjen nga Kina dhe ka të gjitha karakteristikat për të qenë me të vërtetë revolucionar. “NetGuard” është një dron…
Si Facebook edhe Instagram kanë pasur probleme për minuta të tëra duke pasur shkëputje të herëpashershme që nuk lejonin disa…
Google do të investojë pothuajse 700 milionë dollarë në një qendër të dhënash daneze, e cila do të mundësohet nga…
Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri…
Gjatë një takimi të zhvilluar në Kaliforni, "Android Dev", zbuloi se si ngjyrat e përdorura në disa aplikacione mund të…
Një dukuri e çuditshme është duke ju ndodhur shumë përdorues të iPhoneve - atyre po iu bllokohet “Apple ID”. Kjo…
Së fundmi, është duke u raportuar se gjiganti i teknologjisë, Samsungu, së shpejti mund të sjellë një seri të re…
I ndërtuar për të festuar 40-vjetorin e Ferrarit, F40 do të qëndrojë gjithmonë në historinë e super veturave për shumë…
Gjiganti jug-korean i teknologjisë, Samsung, javën e kaluar ka prezantuar telefonin e shumëpritur të palosshëm me ekran Infinity Flex në…

Lajmet e fundit

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Politikë

Ish-deputeti i PD zbulon urdhrin për drejtoritë e shkollave Fier:U kërkohet të mos paguhen orët shtesë për mësuesit e lëndëve me zgjedhje

Ish-deputeti i PD-së Luan Baçi, ka botuar një mesazh, që thotë se iu është nisur Drejtorive të Shkollave. Baçi thekson se ky është një urdhër absurd, ndërsa shton se Rilindja nuk...

Piktura me motive kombëtare, Rita Ora nuk e fsheh krenarinë për origjinën

Lifestyle

Piktura me motive kombëtare, Rita Ora nuk e fsheh krenarinë për origjinën

  Këngëtarja e famshme, Rita Ora, nuk i ka mohuar kurrë rrënjët e saj shqiptare. Ajo e ka treguar gjithmonë hapur nga vjen, edhe pse suksesi i saj nuk njeh kufij. “Nuk...

Mblidhet shtabi i PR në Tiranë, Mediu: 80% e strukturave drejtuese janë të rinj

Politikë

Mblidhet shtabi i PR në Tiranë, Mediu: 80% e strukturave drejtuese janë të rinj

  Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu ka mbledhur shtabin elektoral të Tiranës, ku akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka sabotuar çdo mundësi për zgjedhje të lira. “Si asnjehere me pare nga 2013...