Moti i kthjellët dhe i nxehte mbizoteron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites…
Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, vendi ynë sot do të përfshihet…
Nga dita e sotme deri të martën Shqipëria do të përfshihet nga një valë të nxehti me temperatura të rralla…
I nxehti nga Saharaja është përqendruar në Europën Juglindore i cili po jep impakt në vendin duke sjellë temperatura shumë…
Në vend po ushtron ndikimin vala e të nxehtit që do të arrijë kulmin e saj gjatë së dielës dhe…
Sot, vendi jonë pritet të karakterizohet nga një mot i kthjellët dhe dhe me vranësirat të pakta përgjatë relieveve malorë…
Vendi vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të ngrohta. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se…
SHMU dha sot lajme të mira për të gjithë ata që kanë planifikuar pushimet për këtë javë, pasi do të…
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në vendin tonë do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Moti për ditën e sotme parashikohet …
Moti i kthjellet dhe temperaturat e larta do të vijojnë në gadishullin Iberik si dhe rajonin e Mesdheut. Pjesa më…
Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se  sot moti ditën e…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik  e cila do të sjellë qëndrueshmërinë e motit …

Lajmet e fundit

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Bota Shqiptare

28 nëntori ditë pushimi edhe në Kosovë

Kryeministri në largim i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e Ditës së Flamurit dhe mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, ka marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi...

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Show-biz

Emilia Clarke tregon presionin për të aktruar nudo

Roli i Emilia Clarke si Daenerys Targaryen në “Game of Thrones” filloi me shumë skena nudo, të cilat sezon pas sezoni erdhën duke u pakësuar. Pas sezonit të parë, ndikuar...

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Lifestyle

Vajza, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

Shoqëria jonë shpesh menjëherë pas zyrtarizimit të një lidhjeje,martesa e fëmija janë dy hapat që normalizojnë jetën në çift. Pa këto, diçka nuk shkon. Nëse pikërisht kjo gjë ju shqetëson...

Sondazh

Nothing found!