E dielë, 8 dhjetor 2019. Parashikimi sipas IGJEUM RESHJET    Sot (e diel, dt. 08) priten reshje të dobëta në…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik të cilat do të kushtëzojnë mot të paqëndrueshëm…
Shqipëria prej ditësh është përfshirë nga një mot i ftohtë, ku temperaturat gjatë natës i afrohen dhe zeros. Sot vendi…
Territori Shqiptar do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në orët e para të ditës, më të theksuar…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra ciklonike e krijuar në detin Adriatik , aktiviteti i saj po jep impakt tagent në  territorin e Shqipërisë dhe Kosovë …
Mëngjesi i kësaj të diele do të jetë i kthjellët, me pak vranësira, por do të zgjasë deri në drekë. …
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën qëndrore…
Moti në vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të…
20 nëntor 2019 vendi ynë do të përfshihet nga kalimi i një fronti të ftohtë veriperëndimor, moti do të  jetë rreshje shiu me intesitet të…
Pas vranësirave dhe reshjeve të shiut të orëve të mëngjesit tashmë kthjellimet po fillojnë të “dominojnë” në pjesën më të…
Moti “gri” me vranësira mesatare dhe të dendura do të vijojë edhe ditën e sotme, ndërsa temperaturat në vlerat maksimale…
Moti sot do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri në zonën Jugperëndimore. Era do të jetë me…

Lajmet e fundit

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Kronikë

19-vjeçari vdes në Londër/ Flet tezja: Kishte dhimbje gjoksi, i thanë se është thjesht një grip i keq

Luca Di Nicola ishte një 19-vjeçar me origjinë nga provinca e Teramos në Itali, i cili vdiq në 24 mars në Londër. Shkak i vdekjes dyshohet të jetë bërë koronavirusi...

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Aktualitet

Zjarrfikësi italian që ndihmoi gjatë tërmetit: Faleminderit vëllezër shqiptarë, nuk do ta harrojmë

Në nëntor udhëhoqi një ndër ekipet e kërkim-shpëtimit për viktimat e tërmetit në Shqipëri.Pino di Gioia, shef i zjarrfikësve në Bari, nuk e fsheh mallëngjimin teksa sheh mjekët shqiptarë që...

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Show-biz

“Më e keqja kaloi”, Dolores nis palestrën, e ndihmon Ronaldo

Më e keqja kaloi: Maria Dolores, nëna e Cristiano Ronaldo, është rikthyer në shtëpi pas operacionit që iu nënshtrua një muaj më parë. Lajmin e ka bërë publik vetë Dolores...

Sondazh

Nothing found!