1940/Salla e Teatrit me zonja e zotërinj

Premte, 09 August 2019 22:22

Në fotot e para të kine-teatrit “Savoja” bie në sy se ka sheh njerëz të veshur mirë. Tamam përcaktimi për zonja e zotërinj. Fotografia flet qartë se kush ishin frekuentuesit e kësaj salle.

1 koment

  • Përgjigju Pacja e sabahut

    Duket qarte qe jane italiane. Shqiptaret ishin bjonda me sy bojqielli, ashtu i kish lene ShtatNaltMadhesia e Tij Pellumbi Pare

    Diel, 11 August 2019 23:12 komentuar nga Pacja e sabahut

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Guy Martin theu rekordin e shpejtësisë me traktor, hyn në Guiness

Show-biz

Guy Martin theu rekordin e shpejtësisë me traktor, hyn në Guiness

Ish kampioni i garave me motorë vendosi një tjetër rekord shpejtësie, këtë herë me anë të një traktori. Mjeti 5 tonësh i pajisur me një motor prej 1 mijë kuajsh...

Filmat horror më të mirë

Kulturë

Filmat horror më të mirë

Të jesh me dikë është goxha e vështirë. Sidomos në filma horror ku forca njerëzore, mbi njerëzore, okulte, psikoseksuale a të tjera, bëjnë çmos që të rrënojnë e të kthejnë...

Vazhdon situata kritke në Universitetin Politeknik të Hong Kongut

Globi

Vazhdon situata kritke në Universitetin Politeknik të Hong Kongut

Më pak se 200 studentë ndodhen pas barrikadave në mjediset e Universitetit Politeknik në Hong Kong që mbetet i rrethuar nga forca policore që nga e diela. Gjatë 24 orëve...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!