Pronari i shtëpisë së Kongresit të Lushnjës, ja si etiketohej nga regjimi komunist

E Enjte, 23 Janar 2020 17:07

Nga Kastriot Dervishi

Kjo fotografi është e kohës së luftës. Në shënimet e vendosura prapa saj dallon emri i pronarit të shtëpisë ku u mbajt Kongresi i Lushnjës, Kaso Fugës. Personat e tjerë nuk cilësohen kush janë. Shënimi në foto e cilësonte “ballist” Kaso Fugën dhe për të mos e ndalur deri këtu, i shton edhe fjalën “bashkëpunëtor i okupatorit”, një shpifje e cila ishte bërë e rëndomtë në fjalorin e tyre.  

3 komente

 • Përgjigju Stepseeks

  Levitra En La Farmacia purchase cialis online Buy Viagra From India Cialis Levitra Bayer Bestellen

  Premte, 20 Mars 2020 13:54 komentuar nga Stepseeks
 • Përgjigju JanBrura

  Costco Cialis 5 Mg cialis Kamagra Now.Co.Uk Buy Cialis Viagra En France Prix

  E mërkurë, 18 Mars 2020 08:35 komentuar nga JanBrura
 • Përgjigju Stepseeks

  Propecia Long Term Buy Cialis Vitomanhills cialis 5 mg best price usa Propiedades Propecia

  E mërkurë, 11 Mars 2020 14:16 komentuar nga Stepseeks

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Aktualitet

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Tetë shqiptarë të cilët ishin bllokuar në tokën neutrale midis Greqisë dhe Shqipërisëm janë lejuar ditën e sotme të kalojnë doganën e Kapshticës për tu futur në atdhe.  Ata janë lejuar...

Qëndroi 4 ditë i bllokuar në kufi/ Rëndohet gjendja shëndetësore e emigrantit, niset me urgjencë në spital

Aktualitet

Qëndroi 4 ditë i bllokuar në kufi/ Rëndohet gjendja shëndetësore e emigrantit, niset me urgjencë në spital

Një prej emigrantëve të kthyer nga toka neutrale në gjendje të rëndë shëndetësore. Burime bëjnë me dije se, emigranti prej 4 ditësh ka qëndruar në tokë neutrale dhe gjendja e...

Grafiku i Ramës: Mbi të gjitha sot është mbrojtja e jetës së çdo shqiptari

Politikë

Grafiku i Ramës: Mbi të gjitha sot është mbrojtja e jetës së çdo shqiptari

Edi Rama ka publikuar në Facebook grafikun e ecurisë së koronavirusit në Shqipëri dhe vendet e tjera të rajonit dhe botës. Kryeministri shkruan përbri grafikut se sot është më e rëndësishme...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!