Vetëm një pronari në Fier, iu shtetëzuan 55 dyqane

Diel, 20 June 2021 16:16

Dekretligji nr.801, datë 22.3.1950 “Mbi shtetëzimin e disa ndërtesave private”, preku një grup të madh pronarësh në Fier, iu morën shtëpitë, dyqanet dhe depot (magazinat), një numri të madh pronarësh. Vetëm familjes që themeloi qytetin e Fierit, iu morën 55 dyqane.

Fieri

1-Omer Sami Vrioni, 5 shtëpi, 55 dyqane, 5 depo

2-Xhelili Vrioni, 66 dyqane, 3 depo

3-Refat Fasko, 1 shtëpi, 3 dyqane

4-Kaman Çiçi, 1 shtëpi

5-Kozma e Vangjel Lule, 2 shtëpi, 2 dyqane, 1 depo

6-Nexhmie Vrioni, 3 shtëpi, 22 dyqane

7-Fana Nas Stambari, 3 shtëpi, 1 dyqane

8-Vëllezër Gjata, 1 shtëpi

9-Stavro Poro, 1 shtëpi

10-Liçi Xega, 1 shtëpi, 1 dyqan, 1 depo

11-Faslli Bozgo, 1 shtëpi, 1 dyqan

12-Lili Moci, 1 shtëpi, 1 depo

13-Gaq e Margalina Papa, 1 dyqan e 2 depo

14-Maji e Llambrini Nito, 1 shtëpi, 7 dyqane

15-Urani Papa e bijtë, 1 shtëpi, 1 dyqan

16-Raif Omari, 1 shtëpi

17-Kahreman Vrioni, 1 shtëpi, 19 dyqane

18-Lil Gjini, 4 dyqane

1 koment

  • Përgjigju Williammot

    free chatting for marriage
    emo dating

    E Enjte, 29 July 2021 23:57 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...