Katër plumba Niko Xoxit

Tuesday, 03 August 2021 19:40
Niko Xoxi ishte ndër komunistët e parë, i cili u vra nga partia e vet gjatë luftës.
Në fund të një letre të datës 8 prill 1944, të adjutantit Stefan Grabocka të komandës së Shtabit të Korçës për Shtabin e Përgjithshëm, ndër të tjera thuhet:
“Nga korrieri i këtij shtabi që u kthye sot nga Korça, mësojmë se atje është vrarë tradhtari Niko Xoxi me 4 plumba, një në kokë dhe tre në shpatulla. Njerëzit e Ballit thotë se Niko ishte ballist dhe duhet të bëhen reprezalje për të. Reaksioni në Korçë, në kulm”.

18 komente

 • Përgjigju ZegethY

  where can i buy prednisone online

  Hënë, 11 October 2021 20:13 komentuar nga ZegethY
 • Përgjigju MexHoonee

  https://buyneurontine.com/ - gabapentin overdose

  Diel, 10 October 2021 16:34 komentuar nga MexHoonee
 • Përgjigju Neurontine

  Compare Viagra Prices Uk

  Saturday, 09 October 2021 18:49 komentuar nga Neurontine
 • Përgjigju Prednisone

  Generic Levitra Vardenafil Uk

  Hënë, 04 October 2021 11:21 komentuar nga Prednisone
 • Përgjigju lygiene

  gabapentin for cats buy online

  E Enjte, 30 September 2021 15:53 komentuar nga lygiene
 • Përgjigju Bixbaibly

  Zithromax

  Diel, 26 September 2021 12:24 komentuar nga Bixbaibly
 • Përgjigju avaittich

  plaquenil and eyes

  Diel, 26 September 2021 05:23 komentuar nga avaittich
 • Përgjigju Endaria

  how to buy priligy as a child

  E mërkurë, 22 September 2021 13:28 komentuar nga Endaria
 • Përgjigju eagentbot

  https://buyzithromaxinf.com/ - Zithromax

  Tuesday, 21 September 2021 13:51 komentuar nga eagentbot
 • Përgjigju plaquenil usage

  Levitra Ossido Nitrico

  Hënë, 20 September 2021 05:45 komentuar nga plaquenil usage

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...