Përgatitja me “Kur lindi partia” nuk dha rezultat, “Dinamo” humbi

E mërkurë, 15 December 2021 20:29
Më 1.8.1981 organizata bazë e PPSH-së së klubit “Dinamo”, me rastin e ndeshjes për kupën e UEFA-s, “Dinamo”-“FC Carl Zeiss”, të Jenës në Republikën Demokratike të Gjermanisë, hartoi një plan masash për ta fituar ndeshjen. Në dokumentin përkatëse thuhet midis të tjerash:
“Për t’u përfaqësuar me dinjitet kemi marrë këto masa:
1-Me ekipin do të bëhet punë e organizuar ideo-politike dhe edukative.
-Do të punohen projektdirektivat e planit të 7-të pesëvjeçar.
-Vepra e re e shokut Enver Hoxha “Kur lindi partia”.
-Do të zhvillohet rregullisht forma e edukimit në parti.
-Shfrytëzimi i shtypit të përditshëm.
-Vizita në qendra pune, shfaqje artistike, kinematografike, etj.
-Njohja e vazhdueshme me materialet e partisë për gjendjen në Kosovë.
-Njohja me të dhëna për ekipin “Karl Zais” të Jenës dhe mbi qëndrimin e revizionistëve gjermanë”.
Pavarësisht leximit intensiv të veprës se re të shokut Enver dhe njohja e thellë e qëndrimit të revizionistëve gjermanë (lindorë), në Jenë, “Dinamo” humbi 4-0.
Modifikuar më E mërkurë, 15 December 2021 20:35
Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...