Nga Kastriot Dervishi   Ende të ditët tona kur referohet objekti ku ka banuar diktatori, thuhet “vila nr.31”. pavarësisht se…
Nga Kastriot Dervishi Irakli Puka ka qenë gjykatësi që dënoi me vdekje pa asnjë provë e shkak Sokol Teme Sejkon.…
Nga Kastriot Dervishi Ky është formulari i kërkesës për vizë hyrje në Shqipëri, i plotësuar nga Ibrahim Rugova në vitin…
Nga Kastriot Dervishi Dokumentet që kanë mbërritur deri në ditët tona që i takojnë 7 prillit 1939 nuk janë të…
Nga Kastriot Dervishi Gjatë kohës së komunizmit, shteti ishte një karakatinë eksperimentale që nuk zinte kurrë vend. Drejtimin amator dhe…
Nga Kastriot Dervishi Telekomedia “Gjuetia e fundit” me protagonistë kryesorë aktorët e mirënjohur Vasillaq Vangjeli dhe Koço Devole, në të…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1986 Drejtoria Juridike e Këshillit të Ministrave botoi librin “Përmbledhës i përgjithshëm i legjislacionit në…
Nga Kastriot Dervishi Informacioni i dërguar me faks nga Shkodra është mbase i pari që njihet për ngjarjet e 2…
Nga Kastriot Dervishi Mbas mbarimit të Luftës së Dytë Botërore, shqiptarët e SHBA-së dërguan ndihma për bashkatdhetarët e tyre në…
Nga Kastriot Dervishi   Regjimet komuniste aty ka kanë ekzistuar kanë sjellë fukarallëk. Nuk mund të kuptohen pa stërmundimin e…
Nga Kastriot Dervishi Pasi premtuan gjatë luftës së populli shqiptar do hante me “lugë floriri”, pasi nuk lanë shtëpi e…
Nga Kastriot Dervishi Angelo Virgino Bertoni, lindur në vitin 1921 në Mantova të Italisë, me kombësi italiane e shtetësi shqiptare…

Lajmet e fundit

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

Globi

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

  Lëndët plasëse që shpërthyen në një depo në Bejrut, duke shkaktuar së paku 100 viktima, janë dërguar atje vite më parë nga një anije mallrash, që ishte konfiskuar, dhe e...

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

Politikë

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

  TIRANËSekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria. Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri...

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

Politikë

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

  Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama. ”Dëshiroj gjithashtu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!