Qëllohet me armë këngëtarja pakistaneze 6-muajshe shtatzënë

E Enjte, 12 Prill 2018 18:30

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pakistan, ku një vajzë 26-vjeçare e cila ishte shtatzanë është qëlluar për vdekje nga një burrë i armatosur.

Samina Samoon, 24-vjeçare e njohur gjithashtu edhe si Samina Sindhu u qëllua gjatë një performance në një ceremoni në jug të provincës Sindh.

Televizioni ‘Geo’ në Pakistan ka raportuar se dikush i ka kërkuar që të kërcejë në vend që të këndojë ndërkohë që I hidhte para.

Një burrë i dehur pas tij, ka nxjerrë armën dhe e ka qëlluar pasi vajza ka vazhduar të këndojë.

E reja është dërguar menjëherë në spital por nuk ka mundur që t’ i shpëtojë plagëve të marra.

Burri i saj është shprehur për “ The Hindustan Times” se ajo ishte 6 muajshe shtatzënë.

Ai ka kërkuar që agresori të dënohet për dy krime, për vrasjen e gruas dhe të fëmijës. 

Modifikuar më E Enjte, 12 Prill 2018 18:44

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!