“Çmendet” kompania ajrore, ofron bileta vetëm për 1 dollar

Diel, 23 June 2019 11:03

Kompania ajrore meksikane Volaris ka nisur një program të quajtur “Ribashkimi familjeve” që po ofron fluturimin e emigrantëve të Amerikës Qendrore që duan të kthehen në vendet e tyre të origjinës.

Ndërsa ofron bileta 1 dollarëshe për pasagjerët emigrantë. Volaris do të fluturojë me emigrantë nga Tijuana, Ciudad Juarez, Guadalajara dhe Mexico City në Kosta Rika, El Salvador ose Guatemala.

Kompania tha se emigrantët duhet vetëm të kenë një kartë identiteti dhe do të jenë në bordin e avionit në fluturimin tjetër.

Programi skadon më 30 qershor. Vendet e Amerikës Qendrore janë shkatërruar nga dhuna e bandës, trafiku i drogës dhe varfëria ekstreme. Kjo ka nxitur valë të madhe emigracioni të paligjshëm në SHBA.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Aktualitet

Tërmeti shkund jugun e Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë ka lëkundur Sarandën dhe zonën jugore të vendit. Tërmeti me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë...

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Aktualitet

Plagos vëllanë gjatë gjuetisë, e ngatërron me drerin

Dy vëllezër nga Michigan kishin shkuar së bashku për gjueti dhe ishin vendosur në kërkim të një dreri që njëri prej vëllezërve e kishte plagosur më herët. Ata ishin ndarë në...

Harbohet Wanda Nara! Publikon pamjet kur bën tatuazh në pjesën intime të trupit

Show-biz

Harbohet Wanda Nara! Publikon pamjet kur bën tatuazh në pjesën intime të trupit

Njihet për karakterin e një femre e cila nuk ka kufijë. E dashura e Mauro Icardit Wanda Nara është rikthyer sërish protagoniste në mediat rozë. Bukuroshja që tashmë është bërë pjesë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!