Shpërthen autocisterna, 57 persona vdesin të karbonizuar

Diel, 11 August 2019 13:53

Së paku 57 persona të cilët mundoheshin të mblidhnin karburant nga një autocisternë e dëmtuar pranë qytetit të Morogoro, në Tanzana, humbën jetën si pasojë e shpërthimit të mjetit.

Ndërkohë rreth 70 persona të tjerë mbetën të plagosur, krahas viktimave të karbonizuar.

Viktimat janë pjesa më e madhe motoçiklistë dhe shitës që punonin në rrugën ku ndodhi shpërthimi.

Autocisterna kishte humbur kontrollin dhe ishte përplasur me disa pemë, ku në tentativë për trë rikuperuar karburantin, ndodhi edhe shpërthimi.

Ngjarja e rëndë ndodhi këtë të shtunë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Aktualitet

Votuesit si vajzat, të shikojnë shoferin, se fëmijët nuk do kenë baba makinën

Nga Kim Mehmeti  “Nëse vajzave duhet dhënë këshillën e njohur se, nuk duhet ta shikojnë makinën e shtrenjtë, por djalin që e drejton atë - ngaqë fëmijët nuk do i ngjajnë...

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Lifestyle

Dafina Duti bëhet nënë për herë të dytë

Në shtator të këtij viti, këngëtarja Dafina Duti tregoi për here të parë se ishte në pritje të ëmbël. Këngëtarja u shpreh e emocionuar se nga martesa e saj e...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Politikë

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!