Çfarë po ndodh në Danimarkë? Shpërthim i dytë në një stacion policie

Saturday, 10 August 2019 14:57

Një shpërthim ka ndodhur para një stacioni policor në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagen. Sipas lajmeve në mediat lokale, në shpërthimin e ndodhur në Norrebro, nuk ka pasur viktima ose të plagosur, por është dëmtuar pjesa e jashtme e ndërtesës.

Shpërthimi në afërsi të stacionit policor është shpërthimi i dytë brenda një jave në kryeqytetin e vendit. Në shpërthimin e ndodhur ditën e mërkurë pranë zyrës tatimore të Danimarkës, një person ishte lënduar lehtë. Policia kishte njoftuar se ky shpërthim është një sulm i qëllimshëm.

Ende nuk dihet nëse ka lidhje mes dy shpërthimeve. Policia thotë se është në kërkim të një burri që u pa duke ikur në skenën e shpërthimit të komisariatit, i cili kishte veshur rroba të errëta dhe këpucë të bardha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Aktualitet

Solidariteti pas termetit, Haradinaj: Sot u kthyen në Shqipëri të strehuarit në kampin e Prizrenit

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar me një postim në faqen e tij në facebook pas kontributit të madh që dha Kosova në ndihmë të Shqipërisë pas...

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Aktualitet

“Dokument nga 9 vende të BE për zgjerimin”, Gjosha: Propozimet të jenë më konkrete, të ketë afate e mbështetje financiare

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet për një dokument të përgatitur nga 9 vende të BE për procesin e zgjerimit si një alternativë ndaj dokumentit francez të dalë më herë. Ndërkohë...

Ambasadorja Vasac: Franca, solidaritet karshi popullit shqiptar

Aktualitet

Ambasadorja Vasac: Franca, solidaritet karshi popullit shqiptar

Ambasadorja e Francës, Christina Vasac nga Elbasani tha se vendi i saj ka shprehur solidaritet karshi popullit shqiptar. Vasac tha se janë bërë disa konsultime në këtë kuadër. "Kjo konferencë do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!