Vrau barbarisht gruan dhe 2 vajzat, burri bën fajtore dashnoren…

Premte, 04 October 2019 12:44

Më 13 gusht të vitit të kaluar Christopher Lee Watts i rrëfeu policisë se kishte vrarë gruan e tij shtatzënë dhe dy vajzat e tij, por pa dhënë një arsye bindëse se çfarë e shtyu të kryente këtë krim makabër.

Por një vit më pas, 34-vjeçari i ka rrëfyer edhe shkakun e vërtetë shkrimtares Cheryln Cadle, e cila po shkruan një libër mbi historinë e tij.

Ai i ka treguar se gjithçka nisi pasi njohu Nichol Kessinger, e cila shumë shpejt u kthye në dashnoren e tij dhe i premtonte djalin e tij të parë.

Jam akoma i dashuruar me Nichol, shkruan ai në një prej letrave që i dërgon shkrimtares, duke shtuar më tej se nëse nuk do ta kishte njohur atë nuk do i kishte vrarë gruan Shanann e vajzat Bella, 4 vjeçe dhe Celeste 3 vjeçe, pasi kishin pasur një jetë të lumtur deri në ato momente. “Gjithçka që ndjeja ishte dëshira për të qenë i lirë me Nikki-n. Ndjenjat e dashurisë për të po më mposhtnin mua. Nuk ndjeja pendim”, shkruan ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!