Kryebashkiaku meksikan s’realizon premtimet elektorale, banorët e tërheqin zvarrë me makinë (Video)

E mërkurë, 09 October 2019 18:03

Banorët e një qyteti meksikan të pakënaqur me kryetarin e bashkisë rreth premtimeve zgjedhore të paplotësuara, rrëmbyen kryebashkiakun dhe e lidhën pas një makine duke e tërhequr zvarrë.

Jorge Luis Escandon Hernandez, kryebashkiak i qytetit jugor të Las Margaritas, u rrëmbye nga zyra e tij të martën para se të lidhej pas një kamioni dhe u tërhoq zvarrë në qytet nga vendasit e zemëruar.

Incidenti ishte dukshëm i nxitur nga pakënaqësia e tyre për shkak të dështimit të politikanit në premtimet e fushatës zgjedhore për të riparuar rrugët lokale. Në mënyrë të pabesueshme, ai shpëtoi nga incidenti pa lëndime serioze.

Njëmbëdhjetë persona janë arrestuar deri më tani nga policia që po heton ngjarjen, njofton “El Heraldo”.

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!