Video/ Momente nga sulmi me armë në Gjermani

E mërkurë, 09 October 2019 19:13

Historia mes popullit gjerman si dhe besimtarëve Hebrenj vazhdon prej vitesh ende dhe në ditët e sotme, ku jo më larg se në mëngjes është regjistruar një sulm jashtë një sinagoge.

Gjatë shkëmbimit të zjarrit kanë mbetur të vrarë dy persona, një sulm ky i regjistruar në një ditë festive për besimtarët hebraik, Yom Kippur.

Por sulme të tilla vazhduan përsëri në disa pjesë të qytetit ku një nga momentet e sulmit në Halle të Gjermanisë është regjistruar në kamerë.

Pas të shtënave nga të cilat mbetën të vdekur dy persona një tjetër person i cili dyshohet të jetë pjesëtar i grupit të sulmit, ka qëlluar me armë zjarri tip shotgan.

Nga video duket se personi nuk qëllon mbi njerëzit. Disa orë më vonë policia ka arritur ta arrestojë e duke paralajmëruar banorët e zonës të qendrojnë brenda banesave të tyre.

Drejt drejtorisë së policisë së Halle vijnë dhe denoncime për sulme në zona të tjera të qytetit. Sipas asaj që raporton BBC një person ka qëlluar me armë tip automatik brenda një dyqani Fast Food.

Disa foto të tjera tregojnë një person tjetër në mes të rrugës duke qëlluar me shotgan. Madje sipas raportimeve, një tjetër situatë pengmarrje ende e pakonfirmuar nga policia.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Aktualitet

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Marjus Ismaili është 26-vjeçari i cili mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme në Kavajë, pasi një konflikti banal, nën efektet e alkoolit. I riu rezulton emër i njohur për policinë, pasi...

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

Sport

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

U mendua se do të largohej në merkaton e janarit për shkak se nuk po luante me Bracelonën por duket se situata e Ivan Rakitiç ka marrë një kthesë pozitive. Futbollisti...

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Globi

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Një përdhunues serial është dënuar me 33 burgime të përjetshme. Joseph McCann përdhunoi mbi 11 gra dhe fëmijë në të gjithë Anglinë. Viktimat e përdhunimit të Joseph McCann ishin të moshës 11...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!