Greqi/ Policia ndalon kamionin-frigorifer me 41 emigrantë

Hënë, 04 November 2019 15:55

Policia greke ndaloi ditën e sotme një kamion frigoriferik që po transportonte 41 emigrantë në veri të Greqisë. Oficerët raportojnë se asnjë prej emigrantëve nuk ishte lënduar dhe se sistemi frigoriferik nuk ishte i ndezur

Shumica prej tyre janë me origjinë afgane. Policia e ndaloi kamionin në një autostradë pranë qytetit të Xanthi për një kontroll rutinë.

Ata vunë në pranga drejtuesin e mjetit ndërsa 41 emigrantët i dërguan në rajonin e policisë për t’i identifikuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident/ Makina përplas motorrin, i aksidentuari në gjendje të rëndë (EMRI)

Aktualitet

Aksident/ Makina përplas motorrin, i aksidentuari në gjendje të rëndë (EMRI)

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtune në vendin e quajtur Fratar në Ballsh. Një automjet ka përplasur një motoçikletë, dhe për pasojë ka mbetur i plagosur...

Serbia bëhet me helikopterë të rinj nga Rusia

Aktualitet

Serbia bëhet me helikopterë të rinj nga Rusia

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshirë edhe katër helikopterë rusë Mi-35. Në një ceremoni në bazën ajrore në Beograd, ai...

U zu poshtë nga makina/ Identifikohet viktima e aksidentit në Korçë (EMRI)

Aktualitet

U zu poshtë nga makina/ Identifikohet viktima e aksidentit në Korçë (EMRI)

      Një aksident tragjik u regjistrua mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Korçë-Maliq, ku si pasojë gjeti vdekjen një person. Viktima është identifikuar si Mikel Bode 37-vjeç, banues në fshatin Orman.   Sipas...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!