U përplasën me avion, vdesin 4 breza të familjes biznesmene

Tuesday, 03 December 2019 10:18

Hetuesit kanë mbërritur në vendin ku u rrëzua avioni në Dakotën e Jugut dhe mbetën të vdekur 9 anëtarë të një familje biznesmene. Katër breza të familjes Hansen po ktheheshin në shtëpi në Idaho Falls pasi një udhëtimi vjetor gjuetie kur u aksidentuan.

Avioni i tyre u rrëzua menjëherë pas ngritjes, rreth orës lokale 12:30 të shtunën në Chamberlain. Vetëm tre anëtarë të familjes i mbijetuan aksidentit ajror.

Mes të vdekurve ishin Jim Hansen Sr si edhe dy djemtë e tij Kirk dhe Jim Jr, që themeluan dhe drejtuan kompaninë e naftës Conrad & Bischoff si edhe kompaninë Kyani, me produkte për lëkurën.

Dy djemtë e Kirk Hansen gjithashtu vdiqën në aksident, së bashku me dy dhëndrat e tij. Viktimat e tjera ishin djali i Jim Jr dhe një prej nipërve të tij.

Të gjithë ata po udhëtonin me një avion Pilatus PC-12 me një motor të vetëm, i cili nuk ka regjistrues të të dhënave me zë. Nuk dihet ende shkaku i aksidentit, por moti i keq mendohet se është një nga faktorët e mundshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rama e nis nga Kievi axhendën e takimeve në kryesimin e OSBE-së

Politikë

Rama e nis nga Kievi axhendën e takimeve në kryesimin e OSBE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot ne Kiev, per te nisur keshtu nga Ukraina axhenden e takimeve ne krye te Presidencës së OSBE-së.   Sic ka njoftur edhe vete ne faqen e...

Elmi Berisha, shqiptari nga kosova zgjidhet kryetar i "Vatra"-s në SHBA

Aktualitet

Elmi Berisha, shqiptari nga kosova zgjidhet kryetar i "Vatra"-s në SHBA

Detroit MI : Federata Panshqiptare Vatra, një nga organizatat më të lashta e më të njohura në ShBA dje ka mbajtur Kuvendin e rregullt zgjedhor në të cilin është zgjedhur Kryesia...

Si u plagos çifti në Tiranë dhe cila është gjendja e tyre shëndetësore

Aktualitet

Si u plagos çifti në Tiranë dhe cila është gjendja e tyre shëndetësore

Një plagosje me armë zjarri tronditi dje Tiranën. Zyrtarisht, Policia njoftoi se një çift bashkëshortësh ishin plagosur nga dy persona të paidentifikuar, që dyshohet se kanë hyrë për të grabitur. Burime...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!