Australi/ Rrëzohet avioni zjarrfikës gjatë mision, humbin jetën tre amerikanë

E Enjte, 23 Janar 2020 10:00

Një helikopter zjarrfikës në përpjekje për të fikur flakët në Uellsin Jugor është përplasur dhe për pasojë tre amerikanë kanë humbur jetën.

Autoritetet e aviacionit bëjnë me dije se avioni ishte në një mision për të fikur flakët në qytetin e vogël të Cooma-s kur është rrëzuar, dhe konfirmohet se viktimat janë amerikanë.

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit por numri i viktimave të tij i shtohet atyre që kanë humbur jetën prej zjarreve në Australi prej shtatorit të 2019, dhe tashmë numri i ka kaluar 20.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!