Gjermani, Lufthansa anulon fluturimet në Pekin dhe Shanghai

Tuesday, 04 February 2020 09:45

Lufthansa do të anulojë më shumë fluturime për në Kinë, përfshirë edhe nga filialet e saj Swiss dhe Austrian Airlines, njoftoi sot kompania.

Shkak për ndalimin e fluturimeve drejt qyteteve të Kinës, është përhapja e Coronavirusit .

Në njoftimin e ri, kompania shtoi se nuk do të ketë asnjë fluturim për në Pekin apo Shanghai deri më 29 shkurt dhe fluturimet në destinacionet e tjera, Nanjing, Shenyang dhe Qingdao, do të anulohen deri më 28 mars.

Javën e kaluar, Lufthansa deklaroi se do të anulonte fluturimet deri më 9 shkurt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Globi

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Sergio Rossi, stilisti i njohur i këpucëve, ka vdekur në moshën 84 vjeçare. Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së stilistit legjendar, i cili themeloi një nga markat më të...

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Moti

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Mot i variueshëm parashikohet te jete sot dhe neser, me ere te vrullshme dhe me prani te reshjeve te shiut.motSherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se dita e sotme parashikohet...

Çka na pret pas epidemisë?...

Aktualitet

Çka na pret pas epidemisë?...

Nga Skënder MULLIQI E para e mirë ndoshta pas gjithe këtyre marifeteve nga politikat mbrapshta, dhe nga epidemia , që ka mundësi të tërheqë vëmendjen , është “pushimi” i hajnive .Garda...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!