Lajm i mirë nga Kina, studiuesit: Janë zbuluar 2 ilaçe që luftojnë coronavirusin

E mërkurë, 05 February 2020 13:01

Një lajm i mirë vjen nga Kina. Një ekip studiuesish nga Universiteti Zhejiang në Kinë kanë zbuluar dy ilaçe për të luftuar coronavirusin.

Lajmi u bë publik nga televizioni kinez Cgtn, sipas së cilës dy ilaçet Abidol dhe Darunavir janë në gjendje të neutralizojnë virusin e tmerrshëm. Zbulimi është pasojë e disa eksperimenteve të kryera me qeliza në vitro.

Kujtojmë që deri tani coronavirusi ka shkaktuar 494 të vdekur dhe infektuar mbi 24 mijë persona. Por ka edhe lajme positive nga Kina, pasi 898 persona pasi kanë mar mjekimin e duhur kanë lënë spitalin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!