Trump: Ekonomia do ristartojë për Pashkë, duhet të kthehemi në punë

Tuesday, 24 Mars 2020 22:21

residenti amerikan, Donald Trump tha se ai do që ekonomia e vendit të ristartojë për Pashkë. Ai i bëri komentet gjatë një bisede për Fox News.

Duke folur së bashku me të tjerë nga task-forca për koronavirusin, Trump tha se do donte që vendi të hapej pikërisht për Pashkë, të cilat sivjet festohen më 12 prill.

Trump argumentoi se ai nuk do që vendi të mbyllet dhe se është i shqetësuar për pasojat ekonomike.

 
 

“Ne humbasim mijëra e mijëra njerëz nga gripi, por ne nuk e mbyllim vendin,” tha Trump.

 

“Ne humbasim më shumë se kaq nga aksidentet automobilistike, por nuk e ndërpresi

Modifikuar më Tuesday, 24 Mars 2020 22:23

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!