Sërish shifra të larta në SHBA,1.255 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Premte, 22 May 2020 08:23

SHBA
Shifrat e reja ditore të vdekjeve nga koronavirusi në SHBA mbeten ende të larta. Në 24 orët e fundit në SHBA humbën jetën 1.255 persona duke e çuar në 94,702 numrin total sipas Johns Hopkins University.

Por në krahasim me një ditë më parë ku ishin 1.561 të vdekur, shifrat janë ulur. Ndërsa të infektuar me koronavirus në vendin më të goditur nga pandemia janë 1,577,287 persona.
Më shumë se 5 049 390 raste infektimi dhe 329 799 të vdekur janë regjistruar deri më sot në 196 vende dhe territore të botës, që nga fillimi i epidemisë. Ndër këto raste, të paktën 1 867 800 sot konsiderohen të shëruar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!