Rekord i ri infektimesh në Francë, mbi 42 mijë në 24 orët e fundit, Macron: Virusi do të jetë mes nesh të paktën deri në verë!

Premte, 23 October 2020 21:19

 

Franca arriti sot një rekord të ri infektimesh, ku situata e pandemisë nuk duket se po ngadalësohet, me 42.032 raste të reja, sipas të dhënave të bëra publike nga qeveria, në krahasim me 41.622 të regjistruar dje me virusin Covid-19.

 

Tampone të bëra janë rreth 232.000. Numri i pacientëve që kanë humbur jetën në 24 orë është 184. Numri i përgjithshëm deri tani i viktimave ka arritur në 34.508, që nga fillimi i pandemisë.

 

Në rritje është edhe numri i të shtruarve në reaminacion, 300 më shumë se dje, në një total prej 2441 të sëmurë me Coid-19.

 

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha sot-gjatë një vizite në spitalin e Pontoise, në veri të Parisit-që ne do të shpëtojmë nga virusi vetëm nëse kemi fat, por kemi parë që deri tani fati nuk ka ardhur, për imunitet kolektiv ose nëse do të kemi vaksinën efikase’. Por në çdo rast, ka nënvizur Macron për gazetarët që i bënin pyetje për pandeminë, ’virusi do të jetë më ne deri në verë

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...