Trump sulmon dhe ironizon mikun e Vuçiç dhe Ramës: Bolton një nga këshilltarët më budallenjë që kam patur!

Hënë, 16 November 2020 09:35

 

Presidenti Trump ka sulmuar dhe ironizuar John Bolton, ish-këshilltarin e tij. Njihet publikisht se Bolton ishte mik i Presidentit serb Vuçiç dhe kryeministrit shqiptar Rama.

“John Bolton ishte një nga njerëzit më budallenj me të cilët unë kam pasur “kënaqësinë” të punoj në qeveri. Një njeri i shurdhër, vrenjtur dhe i heshtur që nuk bëri asgjë për Sigurinë Kombëtare përveç faktit se thoshte: “Jepi, le të shkojmë në luftë”. Gjithashtu, ai nxori në publik në mënyrë të paligjshme shumë informacione të klasifikuara. Një budalla i vërtetë!”, – shkruan Trump në Facebook.

Bolton u largua pas përplasjeve të forta me Trump sidomos për politikën e jashtme. Ai e ka akuzuar Trump se ishte impulsiv dhe i papaërgjegjshëm në marrjen e vendimeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Në 85-vjetorin e lindjes/ Luan Rama poston foton: Dhimitër Anagnosti, fisniku i madh i filmit shqiptar

Politikë

Në 85-vjetorin e lindjes/ Luan Rama poston foton: Dhimitër Anagnosti, fisniku i madh i filmit shqiptar

  Sot, regjisori Dhimitër Anagnosti mbushi 85 vjeç, duke u dekoruar nga presidenti Meta me dekoratën “Gjergj Kastiroti Skënderbeu”. Luan Rama ka postuar një foto me regjisorin e njohur, duke u shprehur...

Shehaj reagon ndaj Veliajt: Jo lali jo, nuk është media, por është Antimafia Italiane

Politikë

Shehaj reagon ndaj Veliajt: Jo lali jo, nuk është media, por është Antimafia Italiane

  Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Brisida Shehaj, ka reaguar lidhur me deklaratat e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, për çështjen e përgjimeve të Antimafias Italiane. Reagimi i Shehajt   Fundi i botës: Lali...

Kontjana Kuçi: Durrësi nuk do të jetë më i mafias dhe zuzarëve. LSI shkon besimplotë drejt fitores

Politikë

Kontjana Kuçi: Durrësi nuk do të jetë më i mafias dhe zuzarëve. LSI shkon besimplotë drejt fitores

  Kryetarja e LSI Durrës, Kontjana Kuçi, deklaron se banorët e qytetit bregdetar ndihen të zhvatur nga qeveria. Ajo rendit ndër problematikat kryesore të ngritura në takimet e përditshme me qytetarët...