Sulmohet Kongresi Amerikan, vritet një polic

Premte, 02 Prill 2021 21:09

 

Kapitoli Amerikan u mbyll për shkaqe sigurie sapo u njoftuan të shtëna armësh në afërsi të tij. Ajo që kishte ndodhur ishte se një person kishte përplasur me makinën e tij një barrikadë policie të sigurisë së ndërtesës.
Autori ka dalë nga makina me një thikë në dorë dhe ka sulmuar forcat e sigurisë. Raportohet se ai ka lënë 2 policë të plagosur, njëri prej të cilëve më pas ka ndërruar jetë.

Autori është ekzekutuar nga policia. FBI ka marrë situatën nën kontroll dhe situata është në alarm nëse do të ketë sulme të tjera. Ende nuk ka të dhëna për motivin e sulmit

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...