Senatori demokrat e pranon: Trump do fitojë thellë zgjedhjet ndaj Biden

E mërkurë, 10 July 2024 11:12
 

Senatori demokrat i Kolorados, Michael Bennet, u shfaq në CNN të martën në mbrëmje, duke konfirmuar raportimet se ai kishte deklaruar para kolegëve se nuk beson se presidenti Biden mund të fitojë zgjedhjet presidenciale.

Komentet e Bennet efektivisht e bëjnë atë senatorin e parë demokrat që thotë publikisht se Biden do të humbasë.  

“Donald Trump është në rrugën e duhur, mendoj, për të fituar këto zgjedhje, dhe ndoshta t'i fitojë ato me një shumicë të thellë dhe të marrë me vete Senatin dhe Dhomën e Përfaqësuesve,” tha Bennet. “Dhe kështu për mua, kjo nuk është një pyetje rreth sondazheve. Nuk bëhet fjalë për politikë. Është një pyetje morale për të ardhmen e vendit tonë”.

Bennet tha se administrata Biden nuk ka bërë asgjë që nga “debati katastrofik i presidentit [për të] demonstruar me të vërtetë se ata kanë një plan për të fituar këto zgjedhje”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...