Trump ka besim se Biden nuk do të heqë dorë nga gara: E bën për ego

Tuesday, 09 July 2024 12:34
 

Për kandidatin republikan Donald Trump është shumë e qartë se Joe Biden nuk do të heqë dorë nga gara presidenciale, pavarësisht zërave të shtuara nga radhët e demokratëve se presidentit nuk duhet të kandidojë për një mandat të dytë.

Sipas Trump, Biden do t’iu rezistojë kërkesave për të braktisur garën pasi ka ego dhe nuk do të heqë dorë. 

Në një intervistë për Fox News, Trump deklaroi se mediat dhe demokratët po mundohen që ta mbulojnë dhe mbrojnë kreun e Shtëpisë së Bardhë, por kjo gjë po bëhet shumë e vështirë dhe kjo u pa dhe në debatin e parë mes tyre.

Manjati rikthehu edhe njëherë akuzat për Biden se po e çon SHBA drejt një Lufte të Tretë Botërore e cila do të jetë shkatërrimtare për këdo për shkak të armatimeve të fuqishme.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...