Londër/ Sulme të shumta me armë,një 17 vjeçare vdes dhe një 16 vjeçar plagoset

Tuesday, 03 Prill 2018 15:40

Një vajzë 17 vjeçare ka vdekur dhe një djalë 16 vjeçar po lufton për jetën pas dy sulmeve me armë në Londër.

Vajza u gjet nga policia, me një plagë me armë zjarri në një rrugë në londër dhe pas ndihmës mjeksore që iu dha nuk mundi të shpëtonte.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9.35 të mëngjesit të së hënës, ndërkohë që gjysëm ore më pas policia u informua për një tjetër sulm me armë zjarri në lindje të Londrës.

Pasi policia mbërriti gjeti dy të rinjë, të plagosur me armë zjarri dhe me thikë.

Zëdhënësja tha: "Një djalë 16-vjeçar u gjet me plagë të shtënash me armë zjarri . Ai është dërguar në një spital në lindje të Londrës, ku ndodhet në gjëndje kritike për jetën.

"Një viktimë e dytë, e moshës 15 vjeç, është dërguar në një spital në lindje të Londrës me plagë të shtënash.Jemi në pritje të përmirësimit të gjendjes së tij janë shprehur autoritet përkatëse.

Zëdhënësja tha se ishte shumë herët për të thënë nëse ka një lidhje midis këtyre sulmeve, ndërkohë policia po vazhdon hetimet për zbardhjen e mëtejshme të ngjarjeve.

Situata është shumë shqetësuese, pasi ka një rritje të krimit në kryeqytet, nga përdorimi I armëve të zjarrit dhe të thikave. Vitin e kaluar numërohen 31 viktima, nga plagosjet me thikë në Londër.

Londër/ Sulme të shumta me armë,një 17 vjeçare vdes dhe një 16 vjeçar plagoset

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbardhet misteri/ Përmendet Olsi: Ja e vërteta e helmimit

Aktualitet

Zbardhet misteri/ Përmendet Olsi: Ja e vërteta e helmimit

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk do të zgjaste shumë. Paja nuk ishte...

Media amerikane dhe zhurma për shkarkimin e Presidentit Trump

Globi

Media amerikane dhe zhurma për shkarkimin e Presidentit Trump

Buja i një shkarkimi të mundshëm të Presidentit Donald Trump nga detyra ishte në qendër të diskutimeve në emisionet e debateve televizive të së dielës në Shtetet e Bashkuara, pa...

FOTO/Shqiptari gjendet pa ndjenja në rrugë, kërkohet ndihma për ta identifikuar

Aktualitet

FOTO/Shqiptari gjendet pa ndjenja në rrugë, kërkohet ndihma për ta identifikuar

Një shqiptar i cili jeton në Greqi është përballur me një situatë të rëndë ditën e sotme. Teksa ai ka qënë duke kaluar në rrugë ka hasur një person të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!