Spanjë /Kamioni cirkut vret një elefant, protestojnë aktivistët

Tuesday, 03 Prill 2018 15:09

Një elefant është vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur pasi një kamion cirku u përmbys në një rrugë në Spanjë.

Incidenti provokoi një protestë në mesin e aktivistëve të të drejtave të kafshëve.Kamioni u përmbys të hënën kur po përpiqej t’I shmangej përplasjes me një tjetër automjet tha zëdhënësi I Gardës Civile.

Ai tha që ka qenë lëvizja e elefantëve që ka destabilizuar kamionin.

Shoferi nuk u plagos por një elefant ngeli i ngordhur dhe katër të tjerë kanë marrë plagë të shumta.

Kafshët po mjekohen dhe do të dërgohen në një klinikë në ditët në vazhdim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!