‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ fjalët e fëmijës që u përdorën për të shkruar një libër

Tuesday, 03 Prill 2018 14:54

‘’Mami unë nuk dua të vdes’’, fjalët e fundit të një djali 6 vjeçar janë përdorur si titull libri nga e ëma e djalit.

Jake Brennan u godit nga një makinë ndërkohë që luante jashtë shtëpisë në qershor të 2014, dhe e ëma Roseann ka shkruar një libër në nder të djalit të saj.

Libri do të promovohet në Prill në Kilkenny, ‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ tregon historinë e Jace, ditët e tij të lumtura,ditën që vdiq dhe jetën e tyre pas vdekjes së djalit.

‘’Kur jam duke kalur një ditë të keqe, unë shkojë tek kapitulli kur ndodhi ngjarja dhe I them vetes kur kalova atë ditë, kur Jake u aksidentua, mund të kaloj dhe ketë problem.Disa ditë mdihem sikur nuk po shkoj askund, por kur kthej kokën shikoj qe kam bërë një rrugë të gjatë.

Ka pasur shumë periudha të këqija, përfshirë periudhën kur Rosean mori një overdozë me ilaçe dhe u zgjua në spital.

Libri I saj tregon ditët e veçanta në familje.

‘’Unë tregoj gjithçka ashtu si ka ndodhur dhe ka shkruar cdo gjë që është vendosur edhe nën hetim. Ne duam vetëm që njerëzit të shikojnë të vërtetën është shprehur ajo.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!