Vendi ku Trump thotë se do ta takojë Kim Jong-un

Hënë, 30 Prill 2018 17:04

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka lajmëruar sot se Shtëpia e Paqes në kufirin midis Koresë Veriore dhe Jugore, mund të jetë vendi i takimit të tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un.

“Ne konsiderojmë shumë vende si një vend takimi, por a do të ishte Shtëpia e Paqes / Lirisë, në kufirin e Koresë së Veriut dhe të Jugut, vend më reprezentues dhe më i rëndësishëm se një vend i tretë, thjesht pyes veten!" shkruan  presidenti i SHBA-së në Twitter.

Modifikuar më Hënë, 30 Prill 2018 18:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!