Merret vendimi kur dhe ku do takohet Trump dhe Kim Jong-un

Premte, 04 May 2018 20:32

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi se është dakordësuar koha dhe vendi për takimin historik me liderin koreanoverior Kim Jong-un.

“Tani kemi datën dhe vendin. Do t’i publikojmë së shpejti”, u ka thënë Trump gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë.

A ka lënë të kuptohet se samiti mes dy liderëve mund të mbahet në zonën e demilitarizuar mes dy Koreve, ku të premten e kaluar u takuan Presidentët e dy shteteve.

Zv.Presidenti Mike Pence ka shtyrë vizitën e tij për në Brazil, e planifikuar të mbahet në fund të majit, në mënyrë që të lirojë resurset për takimin e Trumpit me Kim Jong-un.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!