Rriten shpërthimet e vullkanit në Hawaii, ikin banorët

Saturday, 05 May 2018 12:20

Shpërthime të reja nga vullkani në ishullin Hawaii kanë hedhur gulshe llave deri 30 m larg tokës duke shkatërruar disa shtëpi.

Agjencia e Mbrojtjes Civile tha se kishte tre çarje në rrugë dhe banorët duhet të evakuoheshin pasi gazi i rrezikshëm i dioksidit të squfurit ishte ngritur në nivele vdekjeprurëse dhe ekipet e emergjencës nuk do të jenë në gjendje të ndihmojnë askënd.

Shpërthimet e reja erdhën një ditë pas shpërthimit të vullkanit Kilauea. Një numër tërmetesh gjithnjë e më të fortë tronditën zonën pas shpërthimit; Shërbimi Gjeologjik Amerikan raportoi për një tërmet 6.9 ballë në juglindje të vullkanit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!