12 të vrarë nga një shpërthim në Afganistan

Diel, 06 May 2018 16:24

Një shpërthim i fuqishëm në një xhami të mbushur me besimtarë ka lënë 12 të vdekur në Afganistan dhe ka plagosur mbi 33 të tjerë.
Sulmi pasoi rrëmbimin disa orë më parë të shtatë inxhinierëve, shumica shtetas indianë, nga persona të panjohur.
Shpërthimi ndodhi në provincën Khost, në kufi me Pakistanin. Shefi i policisë lokale konfirmoi numrin e viktimave për Zërin e Amerikës dhe shtoi se xhamia po shërbente edhe si qendër për regjistrimin e votuesve.
Askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin, por ky nuk është i vetmi incident që ka goditur qendra për regjistrimin e votuesve. Muajin e kaluar në Kabul 60 vetë u vranë, mbi 100 të tjerë u plagosën në një qendër për shpërndarjen e kartave të identifikimit të votuesve. ISIS mori përgjegjësinë për sulmin e Kabulit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!