Ministri i Brendshëm i Pakistanit, Ahsan Iqbal është plagosur me armë zjarri në provincën Punxhab, ku po zhvillonte një takim.…
Ankaraja po përballet me një situatë të rënduar të reshjeve, ku rrugët janë kthyer në lumenj. Kryeqyteti turk u godit…
Një shpërthim i fuqishëm në një xhami të mbushur me besimtarë ka lënë 12 të vdekur në Afganistan dhe ka…
Që prej 2009 në Lebanon nuk ishin mbajtur zgjedhje. Por, ditën e sotme, në shtetin fqinj me Sirinë u mbajtën…
Libani mban zgjedhjet e para elektorale prej pothuajse një dekade. Zgjedhjet e fundit parlamentare duhej të ishin mbajtur që në…
Kersten Knipp Karl Marks lindi më 5 Maj 1818 në Trier, një qytet i vogël gjerman pranë Moselit. Që në…
Një 16-vjeçare në Indi është djegur e gjallë pasi prindërit e saj u ankuan tek pleqësia e fshatit se vajza…
Ditën e sotme Rusia është trazuar nga protesta masive të zhvilluara kundër inaugurimit të Vladimir Putinit për mandatin e tij…
Ish-presidenti amerikan, George H.W. Bush, 93-vjeç ka dalë nga një spital në Hjuston, ku qëndroi për rreth dy javë, dhe…
Pentagoni ka nisur një komandë të re detare, me qëllim që të forcojë praninë e SHBA-së dhe NATO-s në veri…
Ashtu edhe siç deklaroi para disa ditësh Kim Jong-un lideri i Koresë së Veriut, sot u bë ndërrimi i orës…
Gjatë protestave që u zhvilluan të premten e javës së gjashtë në kufirin e Gazës në Palestinë mbetën dhjetra të…

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!