Gjiret më të bukur të botës

Premte, 22 June 2018 11:47

Gjiret detare, në një përkufizim të thjeshtë janë thellime të shprehura qartë në vijën bregdetare, ku pjesët e oqeaneve ose të deteve nga tri anët janë të kufizuara me tokë.

Ata ofrojnë strehim për anijet dhe njerëzit nga moti i egër në det.

Gjatë gjithë historisë, shumë gjire të mëdha dhe të thellë nëpër botë janë përdorur si limane natyrore, duke fituar një rëndësi të madhe ekonomike dhe strategjike në këtë proces.

Këtu janë 10 gjiret detare më të bukur në botë

Modifikuar më Premte, 22 June 2018 11:55

1 koment

  • Përgjigju JanBrura

    Acquistare Viagra In Contrassegno buy cialis from canada Viagra Wirkung Lasst Nach Cialis 72 Buy Gonorrhea Treatment

    Saturday, 11 Prill 2020 16:50 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!