Thënie nga filmat vizatimorë, që përshtaten tek të rriturit…

Diel, 24 June 2018 16:12

“Derrkuci: “Si e përkufizon ti dashurinë?”

Pooh: “Ti nuk ke se si ta përkufizosh dashurinë. Ti duhet ta ndjesh atë””. – Winnie The Pooh

“Fati ynë qëndron brenda nesh. Ti duhet i guximshëm për ta parë atë brenda vetes”. – Brave

“Për disa njerëz ia vlen të shkrish”. – Olaf, Frozen

“Duhet të ndryshosh. Duhet të lësh pas krahëve çdo ngjarje të së shkuarës, sepse ato nuk kanë më rëndësi. Gjëja e vetme që ka rëndë, është personi që ti zgjedh të jesh tani”. – Kung fu Panda 1

“Gjithçka që të duhet, është thjesht pak besim dhe tepër besim”. – Piter Pan

“”Unë shikoj tek ty dhe më duket sikur jam në shtëpi”. – Finding Nemo

“Ndonjëherë duhet të shmangësh frikërat për të parë bukurinë në një aspekt tjetër”. – The Good Dinosaur

“Gjithë ëndrrat e tua mund të bëhen realitet, nëse ke guxim për t’i ndjekur ato”. – Walt Disney

“Nuk ka rëndësi se sa e pikëlluar është zemra jote. Nëse vazhdon të besosh, ëndrrat që ke dëshirë t’i arrish, do të bëhen realitet”. – Cinderella

“Mos u magjeps nga bukuria e jashme e dikujt, por nga plot karakteristika të tjera. Nuk ka vlerë ajo që ndodhet jashtë nes, por ajo që ka rëndësiështë bukuria e brendshme”. – Aladin / bota.al

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kapiteni i shkarkuar nga aeroplanmbajtësja amerikane, pozitiv me koronavirus

Globi

Kapiteni i shkarkuar nga aeroplanmbajtësja amerikane, pozitiv me koronavirus

Mediat amerikane raportojnë se kapiteni i Marinës amerikane, Brett Crozier, i cili u shkarkua disa ditë më parë nga detyra ka shfaqur simptoma të virusit të ri me origjinë nga...

A e “vrasin” temperaturat e larta koronavirusin? Ja ç’thonë shkencëtarët

Aktualitet

A e “vrasin” temperaturat e larta koronavirusin? Ja ç’thonë shkencëtarët

Parashikimet e motit jane te mira, per diell dhe rritje temperaturash me nderrimin e stineve. Ne kulmin e krizes totale nga koronavirusi me nje numer te frikshem viktimash dhe te...

Koronavirusi te tigri/ Përse ky lajm duket kaq i frikshëm

Globi

Koronavirusi te tigri/ Përse ky lajm duket kaq i frikshëm

Sikur të mos mjaftonte tmerri nga numri i vdekjeve për shkak të koronavirusit, orët e fundit është raportuar se një tigër në një kopsht zoologjik në Nju Jork ka rezultuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!