Jetoi një shekull, vdekja i vjen nga një hajdut

Hënë, 04 February 2019 20:03

Një prej personave më të vjetër në botë ka humbur jetën pasi theu qafën kur një hajdut i tërhoqi çantën në rrugë.

100-vjeçarja Zofija Kaczan po shkonte për në kishë kur i doli para një 40-vjeçar për t'i vjedhur kuletën.

Thuhet se vdekjen e saj e shkaktoi Artur Waszkiewicz, i cili e pa Zofijën si një “objektiv të lehtë” për t'i marrë disa para. Ngjarja tragjike ndodhi më 28 maj të vitit të kaluar.

Zofija, i cila kishte festuar ditëlindjen e saj të 100-të vetëm një muaj më parë, u dërgua në spital dhe ishte në gjendje t'i jepte policisë një përshkrim të sulmuesit para se të vdiste disa ditë pas sulmit, më 6 qershor 2018.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Aktualitet

Atentati në Laç/ Vrasësit veshur si policë morën peng fëmijët e Paulin Markut. U qëllua me plumba blindshpues, hetohen lidhjet e biznesit në Maltë

Ora shënonte 22:30 e mbrëmjes të së shtunës kur 4 persona të veshur me uniformë policie, të maskuar dhe të armatosur rëndë zbarkuan përpara hotel A&A në Laç, ku në...

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Bota Shqiptare

Të mbrohemi nga kori i korbave?!

Nga Skënder MULLIQI Moti po jetojmë në iluzione së në Kosovë do të bëhët mirë. Moti janë lënë anash proceset demokratike dhe shteti ligjor. Kurrë deri më sot nuk patem...

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

Politikë

Djegia e afatit/Soreca:Një marrëveshje e menjëhershme në Këshillin Politik është e arritshme, duhet tani për të filluar negociatat

  Ambasadori i BE, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik. Soreca thotë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat. Soreca thotë se Reforma...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!