Martesë mes ‘plumbash’ në kishë, ceremonia e çuditshme bëhet virale (Fotot)

Diel, 24 February 2019 08:50

Qindra banorë në Newfoundland të Pensilvanisë, SHBA, zgjodhën një formë të pazakontë për të bekuar martesat e tyre.

Në një ceremoni të çuditshme, në një kishë rurale të Pensilvanisë, gratë e veshura me të bardha dhe burrat me kostume të errëta parakaluan duke mbajtur në duar ose krahë armë zjarri dhe gjerdanë me fishekë.

Rituali vjen vetëm disa javë pasi një adoleshent i armatosur me një pushkë automatike, AR-15, vrau 17 nxënës dhe stafin e shkollës në një shkollë të mesme në Parkland, Florida.

Megjithatë, një zëdhënës i kishës tha se ceremonia e bekimit të martesës ishte planifikuar shumë kohë përpara sulmit të 14 shkurtit në Florida.

Fotot dhe lajmi kanë marrë dhenë dhe janë shpërndarë në shumë rrjete sociale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!