Këto shenja të zodiakut nuk i parashikoni dot, zbuloni përse

Diel, 24 February 2019 21:23

Ujori

Ujori nuk ndihet i detyruar të ndjekë rregullat e askujt. Ata nuk lejojnë njerëzit të diktojnë çfarë duhet ose nuk duhet të bëjnë. Ata mendojnë për veten e tyre dhe rrallë ndikohen nga ajo që të tjerët sugjerojnë, kështu që mund të veprojnë në një mënyrë shumë ndryshe nga ajo që mendoni ju.

Binjakët

Binjakët urrejnë planifikimin e gjërave dhe e shmangin bërjen e një plani. Ata veprojnë sipas asaj që mendojnë se është më mirë për momentin, pa menduar për pasojat e ardhshme, pasi besojnë në instinktet e tyre.

Shigjetari

Spontaniteti është pika e tyre më e fortë. Përveç përshtatjes me çdo mjedis dhe njerëz, ata zakonisht befasohen me veten, sepse mendimi i tyre ka tendencë të ndryshojë vazhdimisht.

Dashi

Ata janë njerëz impulsivë dhe kjo i bën të paparashikueshëm. Gjithashtu mund të jenë konfuzë për shkak të gatishmërisë së tyre për të sfiduar dhe për të bërë çdo gjë që marrin përsipër.

Peshqit

Njerëzit e kësaj shenje ndjekin rregullat e tyre, sepse përveç krijimit të vlerave personale, shpesh i shohin gjërat nga një këndvështrim tjetër. Kjo e bën këtë shenjë shumë interesante, por edhe të paparashikueshme.

Modifikuar më Diel, 24 February 2019 21:26

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Maliqi:Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet!Të bashkohemi për t’i dhënë goditjen e fundit

Politikë

Maliqi:Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet!Të bashkohemi për t’i dhënë goditjen e fundit

  Nga Lefter Maliqi Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet. Gushti asnjë në punë, në këtë kohë kur po vdesin 6 persona në ditë nga covid, kur po infektohen nga...

Spahiu:Indeksi i Baselit i vë vulën, Shqipëria është kthyer në vend të pastrimit të parave

Politikë

Spahiu:Indeksi i Baselit i vë vulën, Shqipëria është kthyer në vend të pastrimit të parave

  Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu, ka reaguar lidhur me indeksin e Baselit, ku thuhet se Shqipëria ështlë vendi i dytë me riskun më të lartë në Europë për pastrimin e...

PAA:Totalitarizmi, kërcënim real për Shqiperinë! Reagimi publik paqësor të jetë maksimal

Politikë

PAA:Totalitarizmi, kërcënim real për Shqiperinë! Reagimi publik paqësor të jetë maksimal

  Partia Agrare Ambientaliste ka dalë me një deklaratë, ku thuhet se totalitarizmi është një kërcënim real edhe për Shqipërinë, prandaj dhe reagimi popullor duhet të jetë maksimimal. Deklarata e PAA-së publikuar...