Përdorën Google Maps, rreth 100 shoferë ngelin në baltë

Premte, 28 June 2019 21:28

Ok Google më nxirr nga kjo fushë. Rreth 100 shoferë duke u përpjekur të shmangin një bllokim trafiku pranë Aeroportit Ndërkombëtar Denve ngecën brenda në baltë pasi përdorën Google Maps, që iu dha një rrugë alternative.

Disa makina nuk mund të kalonin përmes llumit dhe më pas dhjetëra të tjera u bllokuan pas tyre.

Google tha se rruga nuk ishte shënuar si private.

“Ndërsa ne gjithmonë punojmë për të ofruar udhëzimit më të mira, problemet mund të lindin për shkak të rrethanave të paparashikueshme të motit. Ne inkurajojmë të gjithë shoferët të ndjekin ligjet, të qëndrojnë të vëmendshëm dhe të përdorin logjikën gjatë ngasjes së makinës,”-tha Google.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!