U dënua me burg të përjetshëm se vodhi 50 dollarë, lirohet pas 36 vitesh

Premte, 30 August 2019 21:50

Një gjykatës në Albama ka urdhëruar lirimin e një burri që u dënua me burgim të përjetshëm se vodhi 50.75 dollarë në një furrë buke.

Alvin Kennard mori dënimin e ashpër në fund të viteve 1970 për të penguar shkelësit e përsëritur.

Avokatja e tij, Carla Crowder, tha se ai ishte emocionuar që ju dha mundësia të dalë nga burgu.

Gjithashtu shtoi se 58-vjeçari dëshiron të fillojë sërish punën si marangoz.

Në 1983, kur ishte vetëm 22 vjeç, Kennard grabiti një furrë furre me thikë.

Megjithëse nuk pati të lënduar, ai u dënua me burgim të përjetshëm pa kusht.

Ai kishte shkelur një ligj të quajtur Habitual Felony Offender Act. Tani ky ligj është ndryshuar duke dhënë mundësinë e lirimit me kusht.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

‘Jam ekstremist islamik’, shqiptari kërcënon policinë por e pëson keq

Aktualitet

‘Jam ekstremist islamik’, shqiptari kërcënon policinë por e pëson keq

Një 36-vjeçar është arrestuar nga Policia në Itali, pasi u përfshi në një aksident rrugor në Verona. Por sikur të mos mjaftonte kjo, 36-vjeçari është larguar nga vendi i ngjarjes...

Mbetjet e rrezikshme nga Italia, Gjykata lë në burg pronarin e firmës së grumbullimit, zv. kapitenin e tragetit dhe shoferin e furgonit

Aktualitet

Mbetjet e rrezikshme nga Italia, Gjykata lë në burg pronarin e firmës së grumbullimit, zv. kapitenin e tragetit dhe shoferin e furgonit

Gjykata e Vlorës ka dhënë masat e arrestit për 6 të arrestuarit gjatë operacionit ku u kapën mbetjet e rrezikshme në Vlorë. Nga 6 të arrestuarit Gjykata ka vendosur arrest me...

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Globi

Shënohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në Itali, rritet numri i të prekurve

Është rritur numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat e shtetit fqinj raportojnë se numri i të vdekurve ka shkuar në gjashtë. Ndërrsa frika nga koronavirusi vazhdon rritet, numri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!