Truri dhe organet e Albert Einstein u përdoren për ...

E Enjte, 19 Prill 2018 15:58

19 prill 1955/ Një nga mendjet më origjinale dhe më të mëdha të njerëzimit i cili krijoi shkencën moderne vdiq në moshën 76 vjeçare.

Sipas gazetës ‘’ The Gurdian” janë gjetur në arkivë këto dokumenta:

“Me shumë keqardhje njoftojmë vdekjen në Princeton, Neës Jersey, të Dr. Albert Einstein. Ai ishte 76 vjeç dhe mjekohej në spital për arterio-sklerozë.

Truri dhe organet e tjera vitale u hoqën për kërkimë dhe studime mjekësore.

Kremrimi u krye pa asnjë ceremoni ose shërbim.

Rreth pesëmbëdhjetë persona e shoqëruan trupin në krematorium.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!