Votohet 45,385 herë, ky është resorti më i pëlqyer në të gjithë botën

E mërkurë, 09 May 2018 17:58

Fotografitë e perëndimit të diellit janë gjithnjë të këndshme, por një nga fotografitë më të pëlqyera të perëndimit të diellit ka qenë pikërisht ajo e vilave në Maldive.

Sipas një sondazhi të kohëve të fundit, vilat “Anantara Kihavah” në arkipelagun Baa Atoll të Maldiveve janë konsideruar si “Hoteli që ja vlen më së shumti të hidhet në Instagram”, me plot 45,385 vota.

Është fare e thjeshtë për të kuptuar se pse kaq shumë njerëz votuan për këtë pamje në këtë ishull. Uji i kristaltë, plazhet e paprekura suitat luksoze private nuk kanë nevojë qoftë edhe për një filtër për t’i bërë miqtë tuaj të Instagramit xhelozë.

Hoteli ka 80 vila private me pishina për vizitorët si dhe ofron aktivitete të ndryshme të cilat nuk mund t’i gjeni askund tjetër, të tilla si konsumimi i një vakti në restorantin nënujor si dhe një qilar vere nënujor.

Por të gjitha këto shërbime dhe pamja mbresëlënëse si askund tjetër vijnë sigurisht me një çmim, i cili shkon 934 dollarë për një natë pa përfshirë këtu tarifat e tjera si transferimet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Naftëtarët e Ballshit ultimatum qeverisë: Na ktheni përgjigje brenda ditës, ose..

Kronikë

Naftëtarët e Ballshit ultimatum qeverisë: Na ktheni përgjigje brenda ditës, ose..

Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit kanë dalë edhe ditën e sotme në protestë ndërsa institucionet shtetërore kanë mbyllur sytë dhe veshët përballë krizës së tyre financiare pasi prej 6 muajsh...

Aksidentohet furgoni i Burgjeve me të burgosur brenda

Kronikë

Aksidentohet furgoni i Burgjeve me të burgosur brenda

Furgoni i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident mëngjesin e sotëm, ku për pasojë një polic ka mbetur i lënduar. Ngjarja ka ndodhur në aksin Tepelenë-Mallakastër, në fshatin Qesarat...

Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Sport

Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Skena që fatkeqësisht vazhdojnë në stadiume edhe në vitin 2020. Musa Marega, lojtari i Portos shënoi për skuadrën e tij ndaj Viktoria Guimaraesh (1-2) dhe për pak minuta ra pre...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!