Pagani: Sjellim një makinë super të shpejtë elektrike

Hënë, 28 May 2018 20:51

Pagani, një kompani italiane për prodhimin e makinave luksoze, edhe pse jo aq e njohur sa “Ferrari” dhe Lamborghini, mbetet sërish një emër i madh në botën e auto-mobilizimit.

Por ndërsa deri më sot ajo është njohur për prodhimin e limituar të supermakinave të saj, Pagani synon që të rivalizojë emrat e mëdhenj me produktin e saj më të ri.

Drejtuesit e kompanisë kanë deklaruar se kanë plan që të prodhojnë një makinë super të shpejtë, e gjitha bazuar në energjinë elektrike.

Ende nuk dihen detaje të qarta rreth makinës, por ajo çfarë dihet me siguri është se ajo do të peshojë shumë më pak nga produktet e rivalëve, çka do ta ndihmojë të ecë edhe më shpejt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Sport

Koronavirus zbraz stadiumet, Juve-Inter pa tifozë: “Me shumë mundësi Serie A me dyer të mbyllura”

Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur për shëndetin e atletëve e tifozëve janë ngjitur në rendin...

Në kërkim të shpresës së humbur...

Politikë

Në kërkim të shpresës së humbur...

Mbi filmin “Shpresa e e humbur”, realizuar nga “The Albanian” dhe shoqata “Shpresa Programme”, Londër Nga Flori Slatina Problemet sociale nuk janë vetëm shqetësim i organeve shtetërore, apo shoqërisë dhe shoqatave jo...

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Politikë

Mafia e mbetjeve/ Si u sekuestruan 18 mijë kg pajisje të rrezikshme në portin italian që po vinin në Shqipëri

Agjencia e Doganave në Ankona në bashkëpunim me Karabinierët, kanë kryer kontrolle të vazhdueshme në kuadër të parandalimit të aktiviteteve të parandalimit të krimit mjedisor, pas të dhënave për eksportin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!