Sonda europiane Solar Orbiter e drejtuar drejt Diellit është lëshuar nga baza amerikane e Cape Canaveral me anë të një…
Idetë e shumicës së arkitektëve kërkojnë të gjejnë një harmoni ndërmjet natyrës dhe ndërtesave. Ata mundohen të shmangin dominimin e…
Pesë vitet e ardhshme mund të jenë më të nxehtat, të regjistruara ndonjëherë në botë, sipas shërbimeve meteorologjike britanike, që…
Thesari Hija e Korbit, një nga më të mëdhenjtë në Shqipëri. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, në janar…
Nga Guy Adams, Daily Mail Jo shumë kohë më parë, Lord Sugar i merrte për një udhëtim pompoz me helikopter…
Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS…
Kujdesi për jetën dhe shëndetin tonë nuk është diçka e gabuar, por si mund ta bëjmë këtë? Sigurisht, duke ngrënë…
Një miliarder japonez hapi disa ditë më parë një “konkurs” sa të çuditshëm aq edhe intrigues, ku kërkonte një vajzë që…
Natyra është treguar me të vërtetë bujare për prodhuesin kryesor në botë të diamantëve, Alrosa. Vetëm pak ditë para Vitit…
Një makinë antike ‘ZIS-115’, limuzinë e blinduar që ka bartur ish-liderin sovjetik, Joseph Stalin, është vjedhur në Moskë. Automjeti i…
Studiuesit kanë zbuluar një tjetër fenomen sizmik, të panjohur më parë, që e kanë quajtur stormquakes, tërmete të shkaktuara nga…
Kartolina e një 8-vjeçari të pikëlluar për humbjen e nënës së tij ka prekur zemrat gjithë njerëzve për Krishtlindje. Djali…

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!